En Fa

فراخوان پژوهش

فراخوان پژوهش

فهرست محورهای پژوهشی استان زنجان در سال 1400

« مصوب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان »

ردیف

محورهای پژوهشی 

1

 مطالعه توسعه صنايع تبديلي و تكميلي كشاورزي در سطح استان با تاكيد بر ساختار فضايي و راهكارهاي عملياتي

2

 بررسي آثار توزيع تسهيلات بانكي بر متغيرهاي كلان اقتصادي(رشد اقتصادي، تورم، اشتغال و ضريب جيني) در استان زنجان

3

 اراده روش هاي علمي و عملياتي براي سازگاري با جنبه هاي پديده كم آبي در استان زنجان

4

 ايجاد دانش تخصصي با تدوين استانداردهاي لازم و الزام به كارگيري اين استانداردها در حوزه امنيت غذايي در استان

5

 ارزیابی جامع عملکرد مصوبات کمیسیون ماده 5 طرح تفصیلی شهر زنجان در توسعه متوازن شهری (تبیین مکانیزم عملکردی مصوبات کمیسیون ماده 5 با موضوع افزایش تراکم ساختمانی بر سرانه خدمات شهری)

6

 بررسی ضرورت افزایش فضاهای فرهنگی و هنری و ارائه مدل جامع توسعه ای متناسب با شهرستان های استان زنجان 

7

 تدوین الگوی مدیریت محلی در مناطق روستاهای استان با تاکید بر حکمرانی مطلوب

8

 بررسی موانع افرایش تولید محصولات گلخانه ای و ارائه راهکارهای جامع علمی و عملیاتی برای رفع آن ها در استان زنجان

9

  ارائه روش های جامع علمی و عملیاتی برای سازگاری اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی با شرایط همه گیری طول کشیده کرونا و پساکرونا   در استان زنجان

10  ارائه مدل جامع متوازن و راهکارهای اجرایی برای افزایش تعداد و ضریب تاثیر گذاری شرکت های فناور و دانش بنیان در اقتصاد استان   با تاکید بر برنامه های اقتصاد مقاومتی
راهنمای تدوین کاربرگ طرح پژوهشی

1- نکات مهم در انتخاب طرح پژوهشی برتر:

  • محور‌های پژوهشی استان در سال 1400، عناوین مسائل و چالش‌های فراروی توسعه استان می‌باشد. جدول تبیین محورهای پژوهشی برای سهولت در تدوین پروپوزال توسط پیشنهاددهندگان در پیوست راهنما آورده شده است. بنابراین انتظار می‌رود طرح‌های پژوهشی پیشنهادی با برداشت صحیح به تبیین دقیق مشکل مبتلابه استان و مرتفع کردن آن بپردازد.
  • طرح پژوهشی پیشنهادی که ابعاد بیشتری از مسئله را پوشش داده و اثربخشی بیشتری داشته باشد از امتیاز بالایی برخوردار خواهد شد.
  • طرح پژوهشی پیشنهادی می تواند از جنس یک مداخله عملی، ارائه یک ایده فناورانه یا روش نوآورانه باشد.
  • تخصص پژوهشگر مرتبط با موضوع بوده و از همه تخصص‌های مورد نیاز در تشکیل تیم تحقیقاتی بهره گرفته شده باشد (بهره‌گیری از افراد تیم تحقیقاتی در فرآیند اجرا مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت).
  • میزان اثربخشی و کاربردی بودن نتایج اجرای طرح در ایجاد تغییر و حل مسئله، اهمیت و امتیاز بالایی در ارزیابی طرح خواهد داشت.
  • رعایت تناسب هزینه‌های برآوردی با خدمات ذکر شده در طرح به عنوان آیتم ارزیابی مدنظر است.
  • به منظور تبیین دقیق مسئله و تدوین صحیح کاربرگ طرح پژوهشی، گفتگو با دستگاه اجرایی بهره‌بردار عنوان پژوهش، راه‌گشا خواهد بود.

2- افراد مجاز به ارسال طرح پژوهشي(پروپوزال):

    اعضاء هيات علمي، دانشگاه­ها، موسسات آموزش عالي، دولتي يا غيردولتي، موسسات پژوهشي داراي مجوز از يكي از مراجع وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي يا مجلس شوراي اسلامي و شركت ­هاي داراي تاييده دانش­ بنيان از مرجع مقرر در آيين ­نامه اجرايي قانون حمايت از شركت­ ها و موسسات دانش ­بنيان و تجاري­ سازي نوآوري ­ها و اختراعات و جهاد دانشگاهي استان.  

3- مهلت و نحوه ارسال:

  • پژوهشگران کاربرگ طرح‌های پژوهشی (پروپوزال) خود را در قالب فایل word وpdf   و به صورتCD  و از طریق ریاست یا معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ها/ مؤسسات پژوهش و فناوری دولتی و غیردولتی/ جهاد دانشگاهی و یا مدیریت عامل شرکت‌های دانش‌بنیان به نشانی: بلوار دارالقرآن، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان(مركز آموزش و پژوهش هاي توسعه و آينده نگري) ارسال نمایند.
  • مؤسسات پژوهشي غیردولتی پیشنهاد دهنده طرح پژوهشی لازم است دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا مجلس شورای اسلامی باشند.
  • آخرین مهلت دریافت کاربرگ طرح‌های پژوهشی از مراجع یاد شده تا تاریخ 1400/07/30 می باشد.

کاربرگ طرح‌های پژوهشی (پروپوزال:(

دی ان ان